Android L a lepšia výdrž batérie.

Autor: Jozef Jarosciak | 17.9.2014 o 1:00 | Karma článku: 4,23 | Prečítané:  202x

Google nás prekvapil a na svojej  I/O konferencii  predstavil Android L. Android L je najväčšia aktualizácia mobilného operačného systému Android od svojho debutu v roku 2008, a to ako z hľadiska dizajnu tak aj funkčnosti .

Okrem výrazne zlepšeného rozhrania s materiálovým dizajnom a zavedenia ART runtime, nová Android L aktualizácia tiež rieši jeden z najväčších problémov moderných smart telefónov a tou je životnosť batérie.

Zlepšenia sú riešené v tzv. projekte Volta, v ktorom sa Google snaží priniesť lepšiu výdrž batérie na všetky Androidom poháňane smartphony a tablety .

Aké veľké bude zlepšenie životnosti batérie? 

Tvrdia, že napríklad taký Nexus 5 so systémom Android L (v Developer Preview) bude poskytovať 30 až 40 % lepšiu výdrže batérie, a to musíte uznať je obrovské zlepšenie . Asi sa teraz pýtate, ako je to ale vôbec možné?

V krátkosti a bez toho aby som išiel do detailov, ide o to že nový plánovač úloh rieši čo najviac nedoležitých úloh v nainštalovaných systémových (ale aj iných kompatibilných aplikáciach) len vtedy, keď sa telefón nabíja. Zatiaľ čo tie ostatné sa riešia pri behu na batériu.

Ďalšia zmena, ktorú prinesie Android L je zavedenie úsporného režimu (Power Saver mode) do základného bloku Android operačného systému. Tu zas to je riešené tak, že môžete mať šetrič batérie zapnutý vždy, alebo môžete váš prístroj zapnúť to úsporného módu (Battery Saver) akonáhle batéria klesne pod určitú úroveň.

Vylepšená tiež bola aplikácia batérie, ktorá je v Nastaveniach. Tá teraz prináša lepší prehľad o tom, ako sa používa vaša batéria a je schopná ukázať, nielen koľko času ešte zostáva kým sa telefón vybije, alebo tiež koľko bude trvať než sa batéria nabije v prípade že máte telefón na nabíjačke.

Je dobre vidieť že Google sa snaží zlepšiť životnosť batérie zariadení bežiacich na mobilných operačných systémom. Uvidíme ako bude vyzerať finálna Android L verzia, ale Developer Preview ukazuje že Google sa uberá správnym smerom.

--

Preklad článku: http://www.android.gs/adroid-l-feature-spotlight-project-volta/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?